top of page

OPEN CALL 2021


-- EKL Muhu Kunstitalu residentuuriavalduste vastuvõtt kestab kuni märtsi lõpuni.

Kunstitalu kui rahvusvaheline kunstiresidentuur ootab suvekuudel resideeruma nii individuaalprogrammide alusel kui loomeüritusete korraldamiseks.

-

Muhu Kunstitalu keskendub aktuaalsetele küsimustele kultuuris ning kunsti funktsioonidele ühiskonnas.Residendid on oodatud vabalt kujundama oma loomingulist perioodi Muhus, Residentuur ei kohusta kunstnikke suhestuma presenteeriva ja kommunikeeruva tegevusega kuid soosib ja toetab aktiivselt Muhu saare avalikkusele suunatud aktiviteete ja ideid.


Tänavune Futu Muhu hooaeg - tööpealkirjaga KOHALIK AINE - on fokusseeritud kohalikule ressursile, olgu selleks siis saarele ja kogukonnale kuuluvad erinevad materiaalsed või kultuuriloolised väärtused. Koostöös Muhu loomeettevõtjate ning erialaspetsialistidega (MTÜ MuhuMaalammas, Kristjan Sisa, Eliisabet Tomasberg-Koidu) ja Eesti Maalikunstnike Liiduga (EML) korraldab Kunstitalu tänavu rakendusliku loomeseminari "Kohalik Aine" ja Muhumaa mitmeplaanilist ning pastoraalset ökosüsteemi poetiseeriva maaliplenääri.

Juulis toimub Eesti Vabagraafikute Ühenduse järjekorras seitsmes rahvusvaheline trükigraafika workshop Muhu Print.

2021 aasta suve lõpetab ülevaatlik näitus.


--The reception of residency applications at EKL Muhu Kunstitalu will last until the end of March.

Estonian Artists Association´s Muhu Art Residency program is open for individual professional artists at any stage of their career, working in visual arts, music, literature, sport and other creative areas. Residency is most appropriate for artists who seek time out for the critical thinking, individual research and experiments; especially for those who need open spaces in nature. Our main interests are interdisciplinary, as they lie in integration of art with environment, in more or less poetical interaction between art and society.

Futu Muhu season 2021 - with the working title LOCAL MATTER - focuses on local resources, be it different material or cultural historical values belonging to the island and the community.

In cooperation with Muhu creative entrepreneurs (MTÜ MuhuMaalammas, FIE Kristjan Sisa, Elisabet Tomasberg-Koidu) and the Estonian Painters' Association (EPA), Art Residency conducts an applied creative seminar "Local Matter" with the painting plenair poetizing and documenting the island's diverce ecosystem.

Season ends with a synoptic review exhibition.
Tekst, foto ja plakatid: T.Rebane (Kunstitalu projektijuht)

Hobused: Tihuse (10 km Kunstitalust)

Lambad: MuhuMaaLammas (3 km Kunstitalust)

Metallitöökoda ja Kudula: Kristjan Sisa FIE (500 m Kunstitalust)


Comments


Estonian Artists Association (EAA) Muhu Art Residency A-I-R program focuses on visual arts, including innovation, architecture, cultural heritage and locally rooted practice.

A.I. is situated on island Muhu, at the west coast of Estonia.

--

Eesti Kunstnike Liidu Muhu

A. I. Kunstitalu toimib alates 2015. aastast rahvusvahelise kunstiresidentuurina.

Talukompleks pakub loomingulist väljakutset nii kaasaegsetele kunstnikele kui ajaloolastele; lastele kui täiskasvanutele; novaatoritele kui restauraatoritele.

 SEARCH BY TAGS: 
bottom of page