FUTU MUHU 2016

ART AND ENERGY

EKL Muhu A.I. Kunstitalu festival toimub tänavu 19. augustil Kuressaare Raegalerii Kultuurikeskuse saalis avatava näitusena FUTU MUHU 2016.
Klassikalise kaasaegse kunstinäituse vormis tutvustab EKL Muhu A.I. Kunstitalu vaatajatele oma töise suve tulemusi ja vilju.
Liikudes ideaalide poole, ehk loodusesse ja kultuuri üheaegselt, on Muhu A.I. Kunstitalus kahe tegevusaasta jooksul toimunud mitmeid sisulisi ja vormilisi muutusi. Tegeledes põhjapanevate probleemidega vana muinsuskaitsealuse talu taastamisel on samaaegselt algust tehtud kaasaegse kunsti loomisvõimaluste tekitamise ning rahvusvahelise suhtluse võrgustiku loomisega ka praegustes olemasolevates ekstraordinaarsetes tingimustes. Siit tulenevalt:
2016. tegevusaasta põhiplaanis olid väliskunstnike individuaalsed pikaajalised loomeperioodid ning kaks pilootprojekti: “Kunstnikelt lastele” ning “Kunst ja energia”.
Need kolm tänavust pealiini iseloomustavad üsna olemuslikult Kunstitalu sisu, milleks on kunsti naasemine reaalse elu algallikatele ja kunsti rolli otsimine kaasaegses ühiskonnas; kunsti loova potentsiaali pidev avamine ning arendamine igapäevaelus nii kunstnike kui kunstihuviliste seas. 
Kunstitalu roll autorite, teemade ja valdkondade ühendamisel ja sünteesimisel, ning otsene silmitsiseismine loodusjõududega või eluraskustega ongi see mida peatselt avatav näitus vaatajale esitleb.
Avamisel esineb performansiga rahvusvahelist tuntust kogunud Jaapani kunstnik, Muhu A.I. kunstiresident, Hiroko Tsuchimoto. 
Hiroko Tsuchimoto performansi sisu puudutab Muhu algupära, ajalugu, Euroopa Liitu ja kaduvat kalanduskultuuri.
Avamisürituse lõpetab Eesti muusik Tiiu Kiik soolokontserdiga.
Tiiu Kiik on Muhu A.I. Kunstitaluga seotud ligi aasta, mille jooksul on käivitunud Eesti autori ja Moskva muusiku Prohor Aleksejevi (Altera Forma, ELEVEN, Prohor&Puzo) erakorraline ühisprojekt Tiiu Kiik & ELEVEN. 
Küsige plaati !

· “Kunstnikelt lastele” koondab mitmete autorite lastesõbralike kultuuriobjektide ideid ja ka teostusi.
· “Kunst ja energia” on teema, mis ühendab kunstiga väikemajapidamisekeskselt lähtepositsioonilt tulenevaid alternatiivenergia lahendusi. Kunstnike ja inseneridevahelise koostööprojekti eesmärk on arendada ja propageerida uusi, isetehtavaid ning sõltumatuid energiatootmise meetodeid.

Eesti Kunstnike Liidu Muhu A. I. Kunstitalu toimib alates 2014. aastast valdkondadevahelise loome- ja puhkekeskuse ning rahvusvahelise kunstiresidentuurina.
A.I. Kunstitalu asub Nõmmkülas, Muhu vallas, Saare maakonnas – arhailises ning vahetus looduskeskkonnas, tänapäeva mõistes maailma äärel.
Muinsuskaitsealune talukompleks pakub väljakutseid ja on suurepäraseks platsdarmiks nii kaasaegsetele kunstnikele kui ajaloolastele; lastele kui täiskasvanutele; novaatoritele kui restauraatoritele.
Tänavu juulis toimus talus teist korda rahvusvaheline graafikanädal Muhu Print (Lembe Rubeni ja Britta Benno eestvedamisel), üritus mis annab positiivset resonantsi nii professionaalsel kunstirindel kui toimib toreda diplomaatilise lahendusena Muhu saare tutvustamisel laias ilmas. Muhu Prindil osales 22 professionaalset autorit ja õppejõudu USA-st Ungarini, Lätist Eestini.
Näitusel Futu Muhu 2016 esindatud autorid: 
Jana Wiebe (GER), Vanessa Liebe (GER), Oleg Wiebe (GER), Karl-Kristjan Nagel (EE), Toomas Altnurme (EE), Pascal Pignon (FRA), Meeland Sepp (EE), Taave Tuutma(EE), Paulo Ramos (PT), Morishita Kenzo (JPN), Rait Rosin (EE), Mira Heija (FI), Venla Roponen (FI), Nikita Kudaibergenov (EE), Andrey Novikov (EE), Andrey Aszacra (RU), Yasmine Pekonen (FI), Roope Ahola (FI), Abbas Al Mosawi(Bahrain), Kristiina Paabus (USA), Jessica Caponigro (USA) Hiroko Tsuchimoto (JPN), Aureelia Mitt (GB, EE), Lonnie Graham (USA), Oulun Kultuurivoimala (FI), Tiiu Rebane (EE), Jaak-Adam Looveer (EE), Indrek Järve (EE), Alisa Jakobi (EE) ja Tiiu Kiik (EE)

ja lapsed: Aarne, Adele-Brit, Ain, Allan, Andre (2), Andreas, Angelika, Anzela, Annabel, Anni, Annimari, Artur, Ats, Aurelia, Brendan-Roberto, Carmen, Celia, Christelle, Elina, Eliise, Elisabeth, Elo, Emma (2), Emma-Joanna, Ereli (2), Erik (2), Evelin(2), Eugen, Gerda, Gert (2), Gregor, Gustav, Hanna, Hanna-Loore, Helena, Helin, Helari, Helen, Henri (2), Henrik, Hugo, Ivika, Jaan-Joonatan, Janyna-Nelly, Jarzina, Jasper, Karl (3), Karl-Joonas, Karoli, Karmen, Kaspar-Johan, Kata (2), Katrin, Keiti, Kerttu, Kersti, Ketrz, Kirke, Kristin (2), Kristina (2), Kristo, Kärt, Laura, Laura-Liis, Lenna (2), Lennart (2), Liis-Mari, Liisi, Liisu, Lili-Marleen, Lisett, Liyette, Loiivse, Lola, Loore-Lee, Luisa Luise, Luukas, Maarja, Maarja-Liis , Mari, Marie (2), Markus, Maril, Mario, Marion, Märten, Melisse, Mia (2), Mia-Melandra, Miia-Mai, Mikael, Mikk (2), Mila, Nessa, Nikool (2), Nimeta, Ninell, Nora, Oliver, Olivia, Õie-Elin, Raili, Ralf, Raigo, Rand, Rasmus, Rita-Reri, Rudolf, Sander (3), Scarlet, Svetlana, Silver, Siim, Simona-Mia, Sofia-Heleen, Taira, Tiina, Tiit, Tobias, Tormi, Torsten, Trevor, Tuuli, Uku, Uma, Veronika, Ville
EKL Muhu A.I. Kunstitalu kodulehekülg: www.ai-res.org
Residendid: http://www.ai-res.org/#!residents-2016/rafhd
Kuraatorid: Karl-Kristjan Nagel ja Tiiu Rebane Näituse kujundajad: Jana Wiebe, Tiiu Rebane, Taave Tuutma
Muhu A.I. Kunstitalu projektijuht: Tiiu Rebane 
+372 57702640 
tiiu.rebane@eaa.ee

Tiiu Rebane
Tiiu Rebane
Karl-Kristjan Nagel
Karl-Kristjan Nagel
Jessica Caponigro & Kristina Paabus
Jessica Caponigro & Kristina Paabus

Art Residents (USA)

Taave Tuutm & Kenzo (JPN)
Taave Tuutm & Kenzo (JPN)
Jessica Caponigro (USA)
Jessica Caponigro (USA)
Markus Kasemaa (EE)
Markus Kasemaa (EE)
Raivo Kelomees (EE)
Raivo Kelomees (EE)
Ahmed Saleh Al Yafei (AÜE)
Ahmed Saleh Al Yafei (AÜE)
Meeland Sepp, Paulo Ramos, Taave
Meeland Sepp, Paulo Ramos, Taave
Sandra Jõgeva (EE)
Sandra Jõgeva (EE)
Andrey Aszacra (RU)
Andrey Aszacra (RU)
Oleg Wiebe (DE)
Oleg Wiebe (DE)
Jana Wiebe (DE)
Jana Wiebe (DE)
Aureelia Mitt (EE, GB)
Aureelia Mitt (EE, GB)
Hiroko Tsuchimoto (JPN)
Hiroko Tsuchimoto (JPN)
Lonnie Graham (USA)
Lonnie Graham (USA)
Pirjo & Kari Lunnas (FI)
Pirjo & Kari Lunnas (FI)

Oulu Kultuurivoimala

Rait Rosin (EE)
Rait Rosin (EE)
Yasmine Pekonen (FI)
Yasmine Pekonen (FI)
Vanessa Liebe (DE)
Vanessa Liebe (DE)
FROM ARTISTS TO CHILDREN
from ABC book
ART AND ENERGY
Tallinna Polütehnikum konkursi võit
Insatllation for Art and Energy
Insatllation for Art and Energy
Insatllation for Art and Energy
Insatllation for Art and Energy
WORK IN PROGRESS

Jean Paine Pile Experiment in Siberia 2009-2010

Renewable Energy: Solar Water Distillers

How to build a solar water heater, simple DIY project.