top of page

Muhu kunstis-Kunst Muhus

Muhu kunstis-Kunst Muhus

2020

Muhu valla 30. sünnipäevaks ilmunud raamat tutvustab valikut Muhust inspireeritud kujutavast kunstist – maalist, skulptuurist ja graafikast, aga ka saare loomepaikadest ning Muhu avalikus ruumis asuvatest kunstiteostest.

Albumi ajaline haare on lai – 13. sajandi seinamaalidest Muhu Katariina kirikus kuni kunstiakadeemia tudengite tegevuskunstini 21. sajandil. Sinna vahele jääb eri aegade vabaõhumaalijate loomingu esinduslik galerii, mille seas paistavad välja 20. sajandi piiridel loodud teosed ning nn kuldsed kuuekümnendad, mil Muhumaast sai kunstnike loomematkade olulisi sihtpunkte.

Raamatus on teemade kaupa esitatud enam kui poolsada teost 40 kunstnikult, kelle hulgas mitmeid olulisi autoreid Eesti kunstis ‒ Paul Raud ja Kristjan Raud, Ants Laikmaa ja Oskar Kallis, Günther Reindorff ja Evald Okas, Richard Sagrits ja Richard Uutmaa, Vive Tolli ja Evi Tihemets, Leili Muuga ja Olga Terri, Peeter Ulas ja Peeter Mudist, Valdemar Väli ja Uno Roosvalt, Amandus Adamson ja Aime Kuulbusch-Mölder, Urmas Viik ja Karl-Kristjan Nagel jmt.

Iga teose saatetekst kunstiteadlaselt Reeli Kõivult lähtub otse kunstiteosest enesest, abistamaks vaatajat kunsti mõistmisel ja andes mitmekülgset taustainfot.


Comments


Estonian Artists Association (EAA) Muhu Art Residency A-I-R program focuses on visual arts, including innovation, architecture, cultural heritage and locally rooted practice.

A.I. is situated on island Muhu, at the west coast of Estonia.

--

Eesti Kunstnike Liidu Muhu

A. I. Kunstitalu toimib alates 2015. aastast rahvusvahelise kunstiresidentuurina.

Talukompleks pakub loomingulist väljakutset nii kaasaegsetele kunstnikele kui ajaloolastele; lastele kui täiskasvanutele; novaatoritele kui restauraatoritele.

 SEARCH BY TAGS: 
bottom of page