top of page

FUTU MUHU 2021: VILL JA METALL

FUTU MUHU 2021 - KOHALIK AINE

Alateema: VILL JA METALL

Korraldaja Tiiu Rebane, koostöös Kadri Tali, Eliisabet Tomasberg-Koidu, Kristjan Sisa, Karl-Kristjan Nagel

Festivali toetab Eesti Rahvakultuuri Keskus


EKL MUHU KUNSTITALU traditsiooniline kunstifestival FUTU MUHU kutsub üles osalema 2021 aastal 5.-11. juulil toimuval loomeseminaril KOHALIK AINE, mis on pühendatud paikkonna loomulike ressursside rakendusvõimaluste uurimisele väiketootmise kontekstis.

2021 aastal on Futu Muhu plaande hulgas kavatsus kokku tuua ja ühendada nädalaks Muhu saare ja kunstnike loomejõud ning mõtiskleda praktiliste seminaride käigus Muhu saare naturaalsete ressursside rakendusväljade teemal. Avame diskussiooni kahel teemal: vill ja metall, ning fokusseerime kitsamalt vildile, viltimise lahendustele ning jääkmetallile kui võimalikule instrumentaalsele heliallikale.


Seminari sisust:

- Lambavilla vilt - tehnoloogiad ja rakendused. Tehnoloogia erivõttestike, kombinatsioonide ning rakendusalade analüüs ning praktilised tegevused; traditsiooniliste ja innovatiivsete lahenduste ühendamine tootmistehnoloogiates ja kasutuses. Jääkvilla rakendusalade laiendamine ja tootmisvõimaluste analüüs.

Seminarid toimuvad Kallastel ja Nõmmkülas Muhu Kunstitalus, kohapeal olemas töövahendid, töömaterjalid, vill ja lambad.

Töötube viivad läbi Kadri Tali, Eliisabet Tomasberg-Koidu, Katrin Kabun- Vanametall kui puhta heli instrument.

Heli on füüsikaliselt iseloomustatav võnkesageduse, lainepikkuse ja võnkeamplituudi, intensiivsuse, võimsuse ja energia kaudu. Heliallikate traditsioonilised kasutusalad maapiirkondades: karja kaitsel ning omalaadse majamärgina.

Heliallikate konstrueerimne - workshop.

Seminarid toimuvad Nõmmküla hästivarustatud metallitöökojas ja Muhu Kunstitalus Kristjan Sisa juhendamisel.


- Pastoraal - maalikunsti plenäär.

​Eesti Maalikunstnikud on oodatud üks nädal kestvale loomefestivalile kaasa tegutsema pastoraalmaalijatena, jäädvustama inimest looduses, elu saarel.

Loomenädala lõpetab näitus Muhus ja hilisem ülevaatenäitus mandril.

Futu Muhu meeskond ootab kunstnike ja praktikute osavõtuavaldusi aadressil tiiu.rebane@eaa.ee

Palume lisaks osavõtusoovile lisada kirjas omapoolne lühike, vabas vormis sõnastatud teemaarendus vastavalt oma tegevusalale kas villa, metallist heliallikate või pastoraali ja miljöömaali teemal.

Osavõtja kohustub tagama isikliku transpordi, maalivahendid ja panustama toitlustuse ühiskassasse. Toitlustamine toimub järgmiselt: 1 kord päevas hiline lõunasöök (catering, a` 8-10 eur), + muud toidukorrad osalejate iseorganiseerumise printsiibil: lähimad toidupoed asuvad 3 ja 8 km kaugusel. Talus on kõik kaasaegsed toiduvalmistamise võimalused olemas.)

Kohtade arv on piiratud. Osavõtuavaldusi ootame kuni 1.05.2021Comments


Estonian Artists Association (EAA) Muhu Art Residency A-I-R program focuses on visual arts, including innovation, architecture, cultural heritage and locally rooted practice.

A.I. is situated on island Muhu, at the west coast of Estonia.

--

Eesti Kunstnike Liidu Muhu

A. I. Kunstitalu toimib alates 2015. aastast rahvusvahelise kunstiresidentuurina.

Talukompleks pakub loomingulist väljakutset nii kaasaegsetele kunstnikele kui ajaloolastele; lastele kui täiskasvanutele; novaatoritele kui restauraatoritele.

 SEARCH BY TAGS: 
bottom of page