top of page

Futu-Muhu 2016


Festivali TULEVK_HORISONT ja EKL MUHU A.I.KUNSTITALU ajaloost: Festival Tulevik-Horisont (Future-Horizon) on iga aasta Muhu Kunstitalus toimuv rahvusvaheline ühisnäitus vastavalt valitavale kontseptsioonile, milleks tänavu on teemad “KUNSTNIKELT LASTELE” ning “KUNST JA ENERGIA”.

· “Kunstnikelt lastele” koondab mitmete autorite ja kunstikeskuste uusi lastesõbralikke kultuuriobjekte, tulevaste projektide ideid ja teostusi (sh. prototüüpe, telesaateid, mänge, haridusprogramme). Näitusele on oodatud lasteteemalisi kunstiteoseid. Projekti sisuline eesmärk on rakendada ja presenteerida kunstnike loovust leidmaks uusi põnevaid ning arendavaid laste mängu-ja õppe programme. Kõiki kaastöid esitletakse augustis koondnäitusel Kuressaare Raegalerii Kultuurikeskuse saalis, väikeseminari vormis. Samuti Muhu A.I. Kunstitalus Juulis ja edaspidi püsivalt kodulehel www.ai-res.org. Kureerib Tiiu Rebane

· “Kunst ja energia” on alateema mis ühendab kunstiga väikemajapidamisekeskselt lähtepositsioonilt tulenevaid alternatiivenergia lahendusi. Projekti eesmärk on arendada ja propageerida uusi, kättesaadavaid ning sõltumatuid energiatootmise meetodeid. Tänavuse pilootprojekti tulemused ja kaastööd (valikuliselt koos insenertehniliste lahendustega) koondatakse Kunstitalu näitusele ning Kunstitalu 2016 kataloogi. Kureerib Karl-Kristjan Nagel

2016 koostööpartneriteks on kunstnikud Jana Wiebe; Meeland Sepp, Taave Tuutma, Tallinna Polütehnikum, Oulu Kultuurivoimala; Hirvitalo Kaasaegse Kunsti Keskus Tamperes.

Osalemiseks registreerige SIIN

Küsimuste korral kirjutage: tiiu.rebane@eaa.ee Ootame teie ettepanekuid !

2016 aastal on Muhu A.I. Kunstitalu festivali pearõhk augustis Kuressaare Raegalerii Kultuurikeskuse Saalis toimuval näitusel, kuhu koondub ülevaade kõigist tänavustest projektidest, kus muuhulgas ühe tähtsündmusena toimub AABITSA presentatsioon (autor Jana Wiebe).

------ 2016 aastal võtab Muhu A.I. Kunstitalu vastu 5-6 välisresidenti.

18.-23. juulil korraldab Eesti Vabagraafikute Ühendus Muhu Kunstitalus Rahvusvahelise Graafikanädala MUHU PRINT, mis koondab nädalaks Muhu saarele põneva professionaalse õppetegevuse ning huvitavaid autoreid üle Euroopa.

Võtame vastu veel üksikuid suurürituste avaldusi ning muidugi ootame kõiki soovijaid puhkama Muhu A.I.Kunstitalus, ööbimisega arhailistes aidatubades, Juunist Augustini. (Soovitavalt etteregistreerimisega! +372 583 56 207; EKL liikmetele ja kaaslastele soodushind.)

------

MUHU A.I. Kunstitalu on Eesti Kunstnike Liidu juhitav rahvusvaheline kunstiresidentuur, avatud valdkondadevaheline loome- ja puhkekeskus. Residentuurina toimib Kunstitalu kaasaegse kunstikesksena, keskendub aktuaalsetele küsimustele kultuuris ning kunsti funktsioonidele ühiskonnas.

Usutavalt on Muhu Kunstitalu, endise nimetusega Uietalu, taluase üks Nõmmküla vanemaid ja võimalik, et siin juba orduajal Marcus Vstalle talu oli. Talu asetseb Muhu saare põhjarannikul – arhailises ning vahetus looduskeskkonnas, tänapäeva mõistes maailma äärel. Siin vaikses rannakülas oleme mötteliselt tagasi Eesti algupäras, meie omakultuuri allikal. Muinsuskaitsealuse talukompleksi väljakutsed on sobivaks platsdarmiks nii kaasaegsetele kunstnikele kui ajaloolastele; lastele kui täiskasvanutele; novaatoritele kui restauraatoritele.

EKL Muhu talu renoveerimise ja laiendamise eesmärk on luua Kunstitalust aastaringselt toimiv kunstikeskus; valdkondadevahelise perspektiiviga seminari-ja loomeresidentuur.Eestit tutvustava arhailise maamärgina on arendatava loovmaja kavas sünteesida muistset kaasaegsega, seda nii elukeskkonna kui loovate ideede inkubaatorina. 2015 aastal külastas ja töötas talus ligi 80 kunstnikku ning tudengit Prantsusmaalt Venemaani. Valminud on Muhu A.I. Kunstitalu 2015 aasta festivali kataloog, millega on võimalik tutvuda EKL kontoris.

Comments


Estonian Artists Association (EAA) Muhu Art Residency A-I-R program focuses on visual arts, including innovation, architecture, cultural heritage and locally rooted practice.

A.I. is situated on island Muhu, at the west coast of Estonia.

--

Eesti Kunstnike Liidu Muhu

A. I. Kunstitalu toimib alates 2015. aastast rahvusvahelise kunstiresidentuurina.

Talukompleks pakub loomingulist väljakutset nii kaasaegsetele kunstnikele kui ajaloolastele; lastele kui täiskasvanutele; novaatoritele kui restauraatoritele.

 SEARCH BY TAGS: 
bottom of page