FUTU MUHU 2021- TEGIJAD

VILL


Kadri Tali: Olen põhimõtteliselt bioloog https://www.etis.ee/CV/Kadri_Tali_001/est , kes lammasteni jõudis läbi lillede st kuna orhideedele sobivad elupaigad järjest enam kadusid ja hävisid, siis ei jäänudki muud üle kui ise hakata maahooldajaid pidama. Sellest järeldus juba loogiliselt villa kasutama õppimine - ketran, koon, vildin... aga kõige aluseks minu lambapidamise juures on ikkagi mitmekesise ja liigirikka maastiku loomise vajadus.

Kadri on MTÜ Muhumaalammas https://muhumaalammas.ee/juhatuse liige ja tulihingeline looduse inimene, julge ja ettevõtlik naine. Tegeleb peamiselt projektide läbiviimise ja üldise lammastesse puutuvaga. Kõige selle kõrvalt on ta teadur Eesti Maaülikoolis.

Kadri Tali juhib koos Eliisabet Tomasberg Koiduga Futu Muhu villaprogrammi.


Eliisabet Tomasberg-Koidu on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia tekstiili eriala bakalaureuseõppe 2000. aastal ja magistriõppe aastal 2004. 2012. aastast on ta MTÜ Kersleti Ateljee juhataja ja kunstnik. Koos Liisa Kallami ja Liina Veskimägiga koostanud villakasutust avava teabetöö "Taasleitud vilt", kuhu kui Eesti esimesse algupärasesse vildimaailma teejuhti on kogutud igale viltijale vajalik praktiline teave. Muhu loomenädalal juhib Liisa koos Kadri Taliga villa ja vildi töötuba.

Katrin Kabun tutvustab teisipäeval (6.juuli) õhtul Kunstitalus peetaval loengul omaloodud innovaatilist, rohkelt ebastandardset villa sisaldavat komposiitmaterjali, mis on rak