top of page

Andrei Azsacra, tuntud samuti  Zarathustra nime all on Vene kaasaegne filosoof, kunstnik, luuletaja-müstik, ekstremaal, Master of Death. Kompleksnne, raskelt liigitatav autor, kelle üks teostest- foto koostöös Igor Piatininiga "Maiastra karje" kuulub St.Peterburgi Vene Muuseumi püsiekspositsiooni ning kelle teoseid on muuhulgas avaldatud avaldatud  Indias, Tiibetis, Jaapanis, Saksamaal, Norras, Inglismaal ja USAs.

--

Festivali kommunikatsioonijuhi Helen Merila  veebipõhine intervjuu, millest järgnevalt mõned katkendid:

Helen Merila (edaspidi HM): Millised teosed sel aastal festivalil esitamisele tulevad?

Andrei Azsacra (edapidi AA): Festivalil esitan kahte videoteost: „Utopia“ ning põhifilmina „MATE IN 3 (Chess With Death)“

HM: Kuuldavasti on sind paljude muude teemade seas inspireerinud ka Friedrich Nietzsche filosoofia ning mõlema videoteose käivitajaks tundubki olevat globaalne vägivald ja loomade väärkohtlemine. Mis oli sinu jaoks nende teoste peamiseks impulsiks?

AA: Ei, see pole nii. Või vähemalt pole see päris nii. Mind ei inspireeri inimesed. Olen kõigi, kaasa arvatud Nietzsche, kõige armutum vaenlane. See film on vaid Igavese Valu (Eternal Pain) võlg.

Olen ründava tühjuse kognitiivne võitleja ja ei midagi muud. Mitte kellegi jaoks. Ma pole filosoof, vaid kõikide filosoofiate ning teoreetiliste süsteemide hävitaja. Ma pole parempoolne, vaid parempoolsete ideede hävitaja. Ma pole vasakpoolne, vaid kõikide vasakpoolsete ideede hävitaja. Ma eitan võrdselt igasugust korda ning igasugust kaost nii, nagu ma eitan ka igasugust „inimlikku eitust“. Miks? Ma soovin olla vaid jaataja kõige mässumeelsemas intuitiivse elujaatuse (Yes to Life) lõpmatuses.

HM: Hmm..kas saab ikka öelda, et meid inimestena ei inspireeri mitte keegi? Isegi mitte alateadlikult? Minu unistus on iseennast ületada, vabaneda teiste mõjust, vabaneda egost. Kuid kas see on ka päriselt võimalik? Milliste vahenditega oleks võimalik konstrueeritud reaalsusest vabaneda?

AA: Kas kõik on illusioon? Jah, kõik on kõige illusioon, kõik on kõige koopia, kuid ainult sina ise sured reaalsuses.

Mitte miski mitte millestki: ära usu midagi, miski pole tõsi, miski pole päriselt, miski ei loe. Ja siiski. Kõik mitte millegi eest: „Kogu elu arvasin, et tean midagi. Kuid ühel kummalisel päeval sain aru,et ma ei tea mitte midagi, ma tõesti ei tea mitte midagi (Nothing). Nii muutusid sõnad tähendusest tühjaks. Ma saabusin liiga hilja lõplikusse teadmatusse (Ultimate Uncertainty).“ – Ezra Pound

 

P.S.  « Pour détruire cette société, il faut être prêt à lancer contre elle dix fois de suite, ou davantage des assauts d’une importance comparable à celui de Mai 68 » — Guy Debord, La Société du Spectacle

“Et seda ühiskonda hävitada pead olema valmis kümme või enam korda rohkem seda ründama kui kuuekümnekaheksanda aasta mais.“ – Guy Debord „Vaatemänguühiskond“

P.P.S. :

Lind tapab alati Buddha kui Buddha asendab linnu.

 

HM: Olen täiesti nõus mõttega, et kõik on illusioon ning et me ei tea mitte midagi ja oleme pigem juhitud valedest teadmistest, millest vabanemiseks tuleks kõik dekonstrueerida mittemiskiks (Nothingness). Kuid küsimus jääb: kuidas seda illusiooni ületada? Milliste vahenditega?

AA: Oluline on lõhkuda kõik poliitilised süsteemid ning filosoofia par excellence. Seejärel hävitada iga keha, eelkõige meie ajud. Ei tohiks jääda ootama spirituaalset valgustust, vaid peaks sundima satorit tapma samadhit ja samadhit tapma satorit (õuduse draakonid tapavad hirmu draakonid). Ning seda kõike igal eksisteerimishetkel ajas ja ruumis. See on aktiivseim strateegia mitte kellegi ega millegi valgustamiseks. Olla üle üleolekust! (Beyond the Beyond)

Mässumeelsus on keha tarkus! Vaimu absoluutne läbimurre!

“Sinu kehas on rohkem tarkust kui kõige sügavamas filosoofias.” – Thus Spoke Zarathustra

 

P.S. :
"Nad arvavad, et olen hull... kuid ma olen hullunud hullumeelsus!"
— Captain Ahab

 

 

 

 

 

 

 P.P.S. :
"Kõik nähtavad objektid on vaid pabermaskid."
— Captain Ahab

 

HM: OK, mõistan, kuid mida tegelikult teha saaks (lisaks sõna levitamsiele kunstis ja kirjanduses)?

AA: Absoluutne revolutsioon: 0 →↑← 0 Rahvaid pole. Pole vabasid inimesi – ainult orjalikud massid per se. Kõrged ja madalad. Masse luuakse ja orjastatakse kõikjal geopoliitiliste ideede jaoks. Mitte uued ruumid, vaid elusad kehad on geopoliitika Parimaks Palaks (Great Meal). Soe, lõppematu söök roiskunud mõtte ja tõbraste haisva võimu jaoks. Rahvas on vaid soe söök.

 

HM: Kas üks inimene suudab tühistada või võita kogu kultuuriloo?

AA: Justnimelt. Tõeline mässaja ei vaja rahvamassi. Ta on seda ise: - ning jumal ning muld ning rass. Tõeline valgustus on mässav satori/samadhi igasuguste inimlike definitsioonide vastu  - Valgustatud Anarhia!

Muide, pole olemas inimajalugu: tõprad alguses, tõprad keskel ja tõprad lõpus. Seepärast pole meil vaja ettearvatavaid süsteemi kangelasi, konservatiivseid poliitikuid ega valitsusi.  Vajame vaid igavesti mässavaid ettearvamatuid olendeid ja olekuid. Vastupidiselt "poliitilise gravitatsiooni" neetud vaimu kõikidele reeglitele! On vältimatu, et tugevaim diktaatorlik Uus Süsteem sünnitab absoluutselt ettearvamatuid spirituaalseid revolutsioone nii nagu ka kõige peidetumate mässumeelsete osakeste permutatsiooni. Teiste sõnadega: kolm surma loovad vältimatult pinnase Absoluutseks Revolutsiooniks: - humanismi/armastuse surm, õigluse surm ja vabaduse surm. See on Absoluutse Vabaduse võitlus – igasugune konservatism tuleb hävitada.

 

P.S. Mitte kurat, vaid ori (холоп) on kõige täidesaatvam ja töökam massimõrvar.

Ma ei armasta kuradit.

Ma ei armasta deemoneid.

Ma ei armasta ingleid.

Ma ei armasta inimesi.

Ma ei armasta argpükse.

Ma ei armasta!

 

 

HM: Mida te peate silmas Intuitiivse Elujaatuse all? Millal see on võimalik?

AA: Mässav Elujaatus ehk Jah Elule kõigi reeglite vastu. Konservatiivne "võimu tahe" kui poliitiline diktaatorlik Absoluut on Igavese Mässu  Mõistatusliku Elu ja Saladuste Absoluutne Pettus. Kõrgeim Revolutsiooniline Enigma saab olla vaid mässav intuitiivne Elujaatus! Peatamatu Elutahe kui lõpmatuses eksisteeriv Absoluutne Revolutsioon…

See, kes teostab lõputult vapra rünnaku Surmavallast Surma vastu, mõeldamatult ohtlikust Nullpunktist Võimu suunas Shunyarevolutsioonis, on see kes tegelikult juhib Absoluutset Revolutsiooni ning keda aitab lõpmatuses tugevaim püha Elujaatus..

Id est: mässava intuitiivse Elujaatuse  sisu on Absoluutne Revolutsioon kui Elujaatus igat tüüpi riigi ja "võimu" vastu samuti neetud raskusjõu või "gravitatsiooni vaimu" kui sellise vastu. Impeeriumimeelsed agressiivsed idioodid ei ole võimelised peatama kaelamurdva kiirusega liikuvat intuitiivset Elujaatust. Sellest ütlen: olge vaba ka Absoluutses Vabaduses!

HM:  Teie teoseid on avaldatud erinevates maades. Kuidas on Teie praktilist filosoofiat või  mõttemaagiat mõistetud erinevates kultuurides? Kui Te võrdlete näiteks Ameerika Ühendriike ja Indiat?

AA: Annan kolm erinevat arvamust:

"Ideed on ohtlikud… Azsacra Zarathustra filosoofia ei sobi silmakirjalikele liikumistele. See sarnanaeb okultistliku teadusega, mis eksperimenteerib meie mõistusega… " (Raju Parulekar,  India ajakirjanik)

"Võib oletada et Azsacra muutub vastavalt vaatlejale, nagu elektron mis asub kõikjal ning mittekusagil või toimib nagu osake ja laine üheaegselt. Ta sarnaneb väravale, uksele või portaalile, olles korraga nii füüsiline kui metafüüsiline objekt. Ta on siinsamas, paigaldatud meie maailma seina, ning siiski on ta lihtsalt portaal kusagile mujale. Sul on võimalik näha teisele poole läbi ukseava..." (Thomas Fortenberry, USA auhinnatud autor, toimetaja, analüütik ja publitsist) 

 

"On küllalt tõenäoline et lobotoomia raviks seda kuratlikku Ülemõtlejat. Võibolla oleks Azsacra Zarathustra tapmine - Ülimaks Pääsemiseks (the Ultimate Moksha) " (Anil CS Rao, India kunstnik ja kirjanik)

bottom of page