Näitus MAALIDES METSA

October 23, 2018

 

MAALIDES METSA
Swedbank privaatpanganduse galerii 
Liivalaia 8, 15040 Tallinn

NÄITUSE AVAMINE 8 . novembril kell 15.00 
Liivalaia 8/11. korrus

Kuraator Tiiu Rebane
Kunstnikud 
Vano Allsalu 
Jüri Arrak 
Jaan Elken 
Herlet Elvisto
Pille Ernesaks 
Ivar Kaasik
Veiko Klemmer
Piret Kullerkupp
Philip Arvo Luik
Helle Lõhmus
Elo-Mai Mikelsaar 
Anne Moggom 
Lilian Mosolainen 
Karl-Kristjan Nagel
Mall Nukke
Tiiu Pallo-Vaik
Juss Piho 
Kristiina Pärk
Tiit Pääsuke
Jane Remm 
Mari Roosvalt
Uno Roosvalt
Leho Rubis 
Kamille Saabre 
Valev Sein
Anatoli Strahhov
Karl-Erik Talvet
Tiina Tammetalu
Margus Tiitsmaa
Toomas Vint 
Eduard Zenchik. 
Külalistena Päivi Pussila ja Raimo Törhönen Soomest.

Eesti Maalikunstnike Liidu (EML) ja Swedbanga koostööna on Swedbanga privaatpanganduse ruumides alates 8.novembrist avatud ülevaatlik loodusmaalinäitus Maalides Metsa, mis võtab kokku EML ühe tänavustest peateemadest – loodusmaali aktuaalsuse küsimuse.

Muhu Kunstiresidentuuris (www.ai-res.org) toimunud näituse eelüritusena tõi EML korraldatud maalisümpoosium Maalides Metsa kokku ligi 15 kunstnikku Eestist, Soomest, Saksamaalt ja Venemaalt. Sümpoosiumi loengute - seminaride eesmärgiks oli selitada uued võimalikud looduskäsitlused kaasaegses maalis ning mõista, kas zanri viljelemise mõte jääb kaasaegsest elust maha või on looduse piltidel tänapäeva inimesele ikka veel midagi öelda.

Nii kõnelesid kohtumisel Prof. Jaan Elken, loodusaktivist Linda-Mari Väli, filosoof Hasso Krull, kunstiteaduse magistrant Leila Lükko, kunstnik.kuraator Tiiu Rebane jt Metsast, metsikusest, nartsissismist, dekadentsist ja ökognoosisest, Metsa mõistest ja kujutamise viisidest kunstiajaloos, Metsast kaasaegses kunstis ja Ökokriitikast jpm 

Loodus on senini olnud Eesti kultuurist lahutamatu osa, seda nii hingestatud looduslüürika ja müstitsismina kui ainesena, millest teadlikult kaugeneda. Just loodus on see tugipunkt, millele Eesti kujutava kunsti traditsioon näib püsivalt toetuvat ning loodus on traditsiooniliselt ka prisma, läbi mille inimene oma elu ning olemist mõistab ja ettekujutab.. või ehk millest tervenisti distantseeruda soovib. 
Olles eurooplased näime endiselt olevat valdavalt metslased ehk metsarahvas, kellel sammal, seened ja puudemühin tuntavalt veres püsivad ning kuidagi lahti ei lase, tahame siis seda või mitte.


Näitus on avatud novembrist detsembri lõpuni Swedbank privaatpanganduse galeriis, taasluues Tallinna kohal kõrguvatesse koosolekuruumidesse ettekujutlust kunstimõtte arengutest, Eestimaa suvest, looduse lüürikast ja olemise füüsikast. 
Loodame et näitus saab olema muljeterohke taaskohtumine Eesti maalikunsti ning loodustunnetuse eri variatsioonidega.


Eesti Maalikunstnike Liit
www.maal.ee

Please reload

Estonian Artists Association (EAA) Muhu Art Residency A-I-R program focuses on visual arts, including innovation, architecture, cultural heritage and locally rooted practice.

A.I. is situated on island Muhu, at the west coast of Estonia.

--

Eesti Kunstnike Liidu Muhu

A. I. Kunstitalu toimib alates 2015. aastast rahvusvahelise kunstiresidentuurina.

Talukompleks pakub loomingulist väljakutset nii kaasaegsetele kunstnikele kui ajaloolastele; lastele kui täiskasvanutele; novaatoritele kui restauraatoritele.

November 4, 2020

August 2, 2020

April 22, 2020

February 20, 2020

February 20, 2020

Please reload

 SEARCH BY TAGS: 

All Rights Reserved

Tiiu Rebane