top of page

FRESKO ÕPITUBA -NEOGRAFFITI juuli-august 2019


31.Juuli-2.August 2019 EKL MUHU A.I. KUNSTITALUS


Töötuppa REGISTREERUMINE KUNI 1. JUULI k.aFresko on vanim maalitehnika ulatudes ajaloolises plaanis sõna otseses mõttes koopamaalideni. Uurimegi veidi fresko ajalugu ja erinevaid tehnilisi võtteid. Valmistame ise õiget mörti ja kanname seda erinevatele pindadele et osata seinamaalinguid teostada ka keerulisemates ruumides. Räägime värvidest, katsetame ja harjutame pintslitööd. Kursuse lõpuks on õpilastel olemas esmane ettevalmistus ja ettekujutus klassikalisest kunstiliigist, mille abil on võimalik interjööri elavdada suurematel või väiksematel pindadel. Kursus sobib eelkõige tõsise loomeimpulsiga kunstisõpradele, kellel puudub senine monumentaalmaali kogemus kuid on soov tegeleda omanäolise ümbruse loomisega. Kursus kestab kaks päeva, esimese õhtu sisustame vestlusega fresko ja monumentaalmaali ajaloost, teisel päeval toimub praktiline töö so krohvi valmistamine, krohvimised, värvide valimine-valmistamine ja paari eriliiki fresko maalimine.

Kolmanda päeva ennelõunal valmistame secco värve ja anname lõppviimistluse alustatud maalingule. Peale lõunat on kursus läbi.


Tööd teostatakse 60x60 cm pindadele, mis on piisavalt väike formaat et maalingud ka omale kaasa viia. Kursuse tasu on 150 EUR.

Hinna sees on töövahendid, õpetus, toitlustus, majutus kaheses toas, saun ja kena looduskeskkond.

NB. Muhu Kunstitalu on arhailine ja muinsuskaitsealune hoonetekompleks, kus külalised leiavad end 100 aasta taguses miljööst. Elamistingimused on lihtsad ja maalähedased. Talus on saun, soe vesi, varustatud köök kuid ka traditsiooniline välitualett.

Talu asub Nõmmkülas, Muhu saare põhjarannikul Üügu panga vahetus läheduses. Palume huvilistel kirjutada osalussoovist ja kõigist tekkivatest küsimustest Kunstitalu meilile tiiu.rebane@eaa.ee

Palun vastake kirjas samuti järgnevatele küsimustele-

1. kas olete varem krohvinud

2. kas olete tegelenud maalimisega, kui kaua

3. kas teil on allergiaid

4. kas olete taimetoitlane, millised on teie toidueelistused


Kursus toimub vähemalt 4 ja maksimaalselt 10 õpilasega.

Kursusele registreerumine on avatud kuni 1.juuli.

Osalemise kinnitab osalustasu laekumine korraldaja arvele. Hilisemal loobumisel kursusest tagastatakse kursandile pool tasutud osalusmaksest.

Hiljem kui 1.juulil kursusele taotlejatel palume helistada korraldaja numbrile 57702640 et kontrollida vabade kohtade olemasolu või eelregistreerida omale koht juba järgmisesse õpituppa.


Kursust juhatab värskete freskomuljetega otse Itaaliast kunstnik Tiiu Rebane

1999 EKA maalieriala lõpetanu

Tiiu on monumentaalmaali õppe läbinud Eesti Kunstiakadeemias, Kai Kaljo käe all. Praktilisi oskusi on ta täiendanud Tallinna Ehituskoolis maalri kursustel ja erinevatel krohvimise koolitustel.

Omab huviringi monumentaalmaali ja mosaiigi õpetaja kogemust MTÜ´s KÕU.

Esimese sarnase fresko suvekooli viis läbi 2013 aastal Tääksil.

Fotojäädvustusi esimesest freskokoolitusest on näha siin- https://www.facebook.com/fonarik10/media_set?set=a.529446760437496&type=3


Ootame julget osavõttu, eelnevad oskused ei ole määravad-õpetajal jätkub kõigi jaoks aega ja nõu. Kui vaid jumal ilma annaks.
Korraldajatele jääb õigus halva ilma või mõne muu vääramatu teguri tõttu nihutada kursuse toimumise aega teavitades sellest kõiki kursusele registreerunuid e-maili ja telefoni teel.

Uute aegade sobimatuse korral tagastatakse kursusest loobujale tema osalusmakse.
Estonian Artists Association (EAA) Muhu Art Residency A-I-R program focuses on visual arts, including innovation, architecture, cultural heritage and locally rooted practice.

A.I. is situated on island Muhu, at the west coast of Estonia.

--

Eesti Kunstnike Liidu Muhu

A. I. Kunstitalu toimib alates 2015. aastast rahvusvahelise kunstiresidentuurina.

Talukompleks pakub loomingulist väljakutset nii kaasaegsetele kunstnikele kui ajaloolastele; lastele kui täiskasvanutele; novaatoritele kui restauraatoritele.

 SEARCH BY TAGS: 
bottom of page