TÖÖMEESKOND-TEAM-FUTU MUHU 2017

Festival kuulub EV100 kunstiprogrammi "Sada kunstimaastikku"

Kunstifestival Futu Muhu on mittetulunduslik, iga-aastane kaasaegse kunsti üritus Eesti Kunstnike Liidu Muhu Kunstitalus, mis toimib rahvusvahelise kunstiresidentuurina alates aastatst 2015. Festivali eesmärk on arutleda valitud aktuaalsetel üldhumanistlikel teemadel, arendada ja tugevdada rahvusvahelist kunstisuhtlust ning luua, kaasegse kunstikeskkonna ja Eesti maakonna kultuurielu vaheline, elav side.

Futu Muhu 2015 – Tulevik-Horisont, oli temaatiliselt pühendatud tulevikuvisioonide kogumisele. Osalenud kunstnike ning muusikute arv ligi 30, autorite päritolumaad Prantsusmaast Venemaani.

​Futu Muhu 2015 esinejate ülevaade siin - https://www.ai-res.org/festival-future--horizon-artists

http://futumuhu.wixsite.com/futumuhu

Futu Muhu 2016 - temaatilise pühendusega Muhu omakultuurile, toimus Kuressaare Rae Galerii Kultuurikeskuse saalis. Osalejad USAst Jaapanini.

Futu Muhu 2016 esinejate ülevaade – https://www.ai-res.org/festival-future-horizon-2016

Muhu Kunstitalu ürituste senine kajastus meedias- https://www.ai-res.org/single-post/2016/09/15/AI-Residency-in-media-201516


Festival Futu Muhu 2017, alapealkirjaga Sada Aastat, on pühendatud möödunud sajandi ajaloole Eestis.

Kunstnikele püstitatud ülesande eesmärk on luua subjektikeskne ülevaade meist möödunud aastasajale, kaasata tagasivaatesse indiviidi pilk ning isiklik hinnang.

Festivali video- ja performansiformaadis teosed uurivad, avastavad ning kajastavad möödunud ajastut, selle kogumõju tänapäevale, loovad kontsentreeritud ülevaate tänaseks settinud arusaamadest, võimaldades üldkehtivate kokkuvõtete ning järelduste sündi.

Oleme seadnud festivali kontseptuaalsesse keskmesse Muhu taluhooned ja nende vastasseisu minevikuga, et hõlpsamini kujustada selle ja temale sarnaste talukohtade edasist tulevikku. 2015 aasta festival Tulevik-Horisont tegeles puhtalt kunstnike futuristlike nägemuste kajastamisega. Toonased kokkuvõtted tõotasid higi-verd ja pisaraid ning küsimuseks jääb, kas sarnasele üldistavale järeldusele saaks jõuda ka peale tänavust, mineviku süvaanalüüsile pühendatud, koondvaadet.

OPEN CALL - kuni 15.aprill - SIIN - HERE