top of page

piiririik - border state

Osalejad: Juozas Pranckevicius (LT), Saulius Kruopis (LT), Skaidre Butnoriute (LT), Svajunas Armonas (LT), Jonas Daniliauskas (LT), Arturas Savickas (LT), Ieva Caruka (LV), Karl-Kristjan Nagel (EE).

http://sauliuskruopis.xz.lt

Tänavune, Muhu A.I. Kunstitalu ja toetajate poolt ellu kutsutud, rahvusvaheline maali-plenäär on esimene kunstilaager Eestis, mis liidab meid Läänemeremaade sajandite vanuse ja endiselt jõulise traditsiooniga. Looduses maalimise traditsioon ulatub esimeste akademismist vabade pintslitõmmeteni, mis kujunesid koos impressionismiga linnastu-mise taustal 19. sajandi lõpus ja 20. sajandi alguses. Balti plenäärid kulgevad Läänemere regiooni kõrvaliste kuurortite punktiirjoonel Saksamaast Eestini, tuntumad plenäärikeskused on Nida Leedus ja Ahreshoop Saksamaal. Plenäärid on kunstnikele maalitehniliste ettekirjutusteta, lubatud on kõik - impressionismist ja ekspressionismist kaasaja kontseptualismini. Plenäärid on koostöö ja kogemustevahetuse parim vorm nii osalejatele kui ka publikule.
Muhus toimuva plenääri üldnimetus „Piiririik" on viide nii paratamatule tegelikkusele, kui ka Emil Tode suurepärasele romaanile. Pildi sümbioos sõnakultuuriga võib olla üks siinse maastikumaali intellektuaalsuse maine põhjustest läbi aegade - vaatleja pilk ja sisemine intensiivsus iseloomustab Eesti visuaalkultuuri panust ka Balti kontekstis.
Muhu A.I. Kunstitalu asetseb Muhumaa põhjarannikul, Üügu panga vahetus läheduses. Kunstitalu 1890. aastal ehitatud veski ja sepikojaga suurtalu hooned on Eesti klassikalise talupojaarhitektuuri mälestisena muinsuskaitse all. Loodame et võimalus töötada algupärase kultuuri keskkonnas on kunstnikele rikastav ja viljakas kogemus.

A.I. Kunstitalu kodulehekülg: www.ai-res.org
A.I. Kunstitalu Facebookis: www.facebook.com/pages/AI-Kunstitalu/854682147921604
Plenäär Facebookis: www.facebook.com/events/1426446024324486/

Plenääri jooksul külastavad maalijad Muhu ja Saaremaa vaatamisväärsusi.
Plenäär lõpeb 29. juunil avatava näitusega Muhumaal valminud töödest.Tiiu Rebane
Muhu A.I. Kunstitalu
+372 57702640
tiiu.rebane@eaa.ee
www.ai-res.org

 


Baltic plenair tradition is dating to the last quarter of the 19th century, by art standards to the first free brush strokes of impressionism. 
Plenairs are today one of the best forms of artistic co-operation and exchange of experience both to the participants and to the audience.

This year participants are from Latvia. Lithuania and Estonia.

 

 

 

Meenutus 2014: Baltic Expressionism 2014 , Kastellaanimaja Galerii, Tallinn: http://baltiekspressionism.blogspot.com

bottom of page